facebook 2

Witamy zimnolubni, jako Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, organizujemy wspólnie z Aktywna Regeneracja, która świadomie dba o zdrowie, Mistrzostwa Śląska Morsów 320 metrów pod ziemią wraz z biciem rekordu Polski - Największa sztafeta w morsowaniu pod ziemią w wyjątkowym miejscu jakim jest strefa K8 Kopalni Guido.

Świadome obcowanie z zimnem i korzyści z tego faktu płynace dają ludzkości wiele możliwości. A Wy możecie się o tym przekonać korzystając z możliwości jaką Wam dajemy czyli organizujac dla Was zawody morsów 320m pod ziemią! :)

Mistrzostwa oraz Sztafeta odbywać się będą w baliach z wodą i lodem o temp.1-4 stopni celcjusza, pod okiem fachowców i z pełnym zabezpieczeniem ratownictwa medycznego. Będziecie mogli spróbować przekraczać swoje bariery i morsować dłużej niż zwykle!

By w pełni zadbać o Wasze bezpieczeństwo w trakcie wydarzenia obowiązkowe będzie badanie glukozy we krwii, ciśnienia tętniczego i pomiaru wagi (przyporządkowanie do kategorii).

Mistrzostwa Śląska nie wykluczają w żadnym wypadku ludzi z innych regionów Polski. Zapraszamy wszystkich do Muzeum Górnictwa Węglowego!

Warunki pogodowe wręcz idealne – jednakowe, bez deszczu, wiatru i śniegu! :)

Wymagane minimum roczne doświadczenie w morsowaniu lub uczestnictwo w warsztatach: Aktywnej Regeneracji, Valeriana Romanowskiego, Rock Balancing Ice, Macieja Szyszki lub Martina Petrusa. Morsowanie odbędzie się bez neoprenów i rękawiczek, a także, co oczywiste – do udziału w wydarzeniu nie zostaną dopuszczone osoby pod wpływem alkoholu lub osoby stosujące leki rozrzedzające krew.

 ***

Gwarantujemy:

- udział w Pierwszych Mistrzostwach Śląska 320 metrów pod ziemią!

- udział w sztafecie pod okiem profesjonalnego sędziego z Biura Rekordów Polski

- nadzór medyczny

- strefę SPA: balie z zimną wodą, sauna, jacuzi

- dyplomy uczestnictwa wraz z medalami

- warsztaty z zielarstwa oraz aktywności fizycznej

- pokaz barmański w wykonaniu Krzysztofa Drabika – Zwycięzcy MAM TALENT za najlepsze show i wielokrotnego rekordzisty świata!

- imprezę taneczną w niezwykłej atmosferze mroków Kopalni!

- ciepły posiłek – bufet kawowo-herbaciany dla uczestników MISTRZOSTW!!

 ***

Bilety znajdziecie na www.podziemnaprzygoda.pl i to Wy decydujecie jaki bilet zakupicie. Chcesz zostać Mistrzem Śląska, a może udział w sztafecie? Nie lubisz zimna ale chętnie popatrzysz :)? Każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Ważne! Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w naszych zawodach jest akceptacja regulaminu wydarzenia i wypełnienie Karty Rejestracyjnej, z którą należy się zgłosić 22 kwietnia do biura organizacji wydarzenia, które znajdować się będzie na nadszybiu, w budynku Biura Obsługi Ruchu Turystycznego, przy ul. 3 Maja 93.

Regulamin wydarzenia

Karta Rejestracyjna

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.