JAK GŁĘBOKA JEST TWOJA WIARA? Sprawdź na poziomie 170 w Kopalni Guido.

koledowanie guido 06 01 2016 36

Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne JAK GŁĘBOKA JEST TWOJA WIARA?, które odbędą się w kaplicy św. Barbary na poziomie 170 Kopalni Guido w dniach 10, 11 i 12 kwietnia 2019 r. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Chorążykiewicz - kamilianin.

  • Środa, 10 kwietnia godz. 19.00 - msza święta z nauką rekolekcyjną;
  • Czwartek, 11 kwietnia godz. 19.00 - msza święta z nauką rekolekcyjną;
  • Piątek, 12 kwietnia godz. 19.00 – Droga Krzyżowa na poziomie 170, rozważania w drodze od podszybia do kaplicy św. Barbary, następnie msza św. z nauką rekolekcyjną odprawianą przez ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego.

Zjazdy pod ziemię codziennie od godz. 18.00.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr. 32 271 40 77.

Zjazd pod ziemię do kaplicy św. Barbary jest bezpłatny, każdy uczestnik rekolekcji przed zjazdem jest zobowiązany opłacić koszt indywidualnego ubezpieczenia w kwocie 1,00 zł.

 

Sasha Boole to jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Na swoim koncie artysta ma występy z takimi gwiazdami jak King Dude, CeZik, Krzysztof Zalewski czy Lao Che.

Od momentu przyjazdu do Polski, trzy lata temu, cały czas tworzy swoją własną legendę… W tym czasie na polskich scenach zagrał już ponad 200 razy. Latem 2017 artysta wydał swój trzeci album „Golden Tooth” i został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność w takich krajach jak Belgia, Szwajcaria, Niemcy, Holandia, Słowacja, Czechy Islandia. Muzyk ma za sobą trasy koncertowe w całej Europie, a także…24 koncerty w 24 różnych miejscach w Łodzi.

W zeszłym roku został członkiem zespołu Me&That Man i jest drugim obok Nergala wokalistą kapeli. Sasha gra country i folk zmieszane z whisky i ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróż.

Jeśli lubisz Boba Dylana, Johnny”ego Casha lub Neila Younga to prawdopodobnie polubisz też Sashę! Posłuchać Sashy możecie już 22 lutego w podziemiach Kopalni Guido, na poziomie 320. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Muzyka na poziomie”.

plakat ok ok 01 m

Serdecznie zapraszamy!

Informacje dodatkowe:
Kiedy: 22 lutego 2019 r.
Gdzie: poziom 320, Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, Zabrze
Zjazdy pod ziemię od godz. 19:00
Start koncertu o godz. 20:00
Tylko teraz bilety w promocyjnej cenie 20 zł do nabycia w kasach lub online.

 

media quebo facebook

Quebonafide już po raz drugi zagra w podziemiach Kopalni Guido!

Pochodzący z Ciechanowa raper i założyciel wytwórni płytowej QueQuality w ostatnim czasie jest ciągle ,,na fali" ;)

Fani muzyka zapewne znają jego twórczość na pamięć. Jego twórczość charakteryzuje się świeżym spojrzeniem na rap, niekonwencjonalnym i często eksperymentalnym flow, dopracowaną techniką rymowania, a wszystko to z zachowaniem refleksyjności tekstów.

Te cechy łączy w sobie 'Ezoteryka' – debiutancki album artysty pokrył się złotem już w pre-orderze, a po kilku miesiącach osiągnął status platynowej płyty.

Po wydaniu 'Ezoteryki' Quebonafide wraz z Wesołą Ekipą (KrzyKrzysztof oraz DJ Myszka) zagrali blisko 200 koncertów w Polsce I za granicą.

Widowiskowe i energetyczne show to wizytówka rapera.

DSC 5289

Przez blisko 2 lata Quebonafide pracował nad nowym albumem. Inspiracją do kolejnych nagrań stały się dalekie podróże. Odwiedził m.in. Japonię, RPA, Meksyk, Tajlandię, Islandię, USA czy Australię. Efektem przemyśleń i podróżniczych doświadczeń jest album 'Egzotyka', który ukazał się nakładem QueQuality w dniu 9 czerwca 2017 roku.

Jeszcze przed premierą osiągnął status platynowej płyty. W ostatnim okresie prac nad 'Egzotyką' Quebonafide przygotował dwa projekty w formie EP, oraz DVD ze wszystkimi teledyskami do płyty, jako podziękowanie i prezent dla fanów zamawiających album w preorderze. Jest to zabieg bez precedensu.

Raper nadal poszerza swoje horyzonty muzyczne. Nawiązuje współpracę z zagranicznymi wykonawcami, jak np. Sfera Ebassta. W planach są kolejne podróże, kolejne nagrania i kolejne zaskakujące akcje artystyczne.

7 grudnia o godzinie 20.00 podziemia Kopalni Guido we władanie przejmie raper i jego muzyka :)

 

 

Informacje dodatkowe:

Termin – 7 grudnia 2018

Gdzie – kopalnia Guido poziom 320, strefa K8

Zjazdy – 19:00

Start 20:00

Bilety – 80 zl do nabycia w kasach i online TU

REGULAMIN WYDARZENIA

24 grudnia w samym sercu poziomu 170 poświęconego świętej Barbarze, tj. w kaplicy św. Barbary odprawiona zostanie uroczysta Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Odprawi ją ksiądz prałat Stanisław Puchała, kapelan kaplicy.

poziom 170 kaplica z

Wyjątkowe położenie kaplicy i panujący w niej klimat zapewne sprawią, że tak przeżyta Pasterka na długo pozostanie w naszej pamięci, a święta Bożego Narodzenia będą jeszcze bardziej niezwykłe.

Kiedy: poniedziałek, 24 grudnia 2018 r.
Godz.: 24.00.
Gdzie: poziom 170 metrów, kaplica świętej Barbary, Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, Zabrze.

Zjazdy pod ziemię od godziny 23.00.

Udział w Pasterce jest bezpłatny.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację przybycia pod nr. tel. 32 271 40 77.

UWAGA!! NA CHWILĘ OBECNĄ BRAK WOLNYCH MIEJSC!

 

Cree nowa fotka

Cree to zespół grający rocka stylem przypominającym muzykę lat 60- tych i 70- tych.

 

Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16- letnich chłopców- Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa.

 

Skąd pomysł na nazwę? Ryszard Riedel ojciec Sebastiana zafascynowany historią i życiem Indian sam marzył o założeniu zespołu o takiej nazwie.

 

Historia zespołu to ponad 20 lat działalności w tym czasie zespół wydał siedem płyt z czego ostatnia z 2015 roku pt. ,,Heartbreaker” została uznana za najlepszą w dorobku zespołu.

 

Pierwotny skład grupy uległ zmianie dziś Cree to:

 

* Sebastian Riedel- gitara, wokal, harmonijka ustna

* Sylwester Kramek- gitara

* Lucjan Gryszka- gitara basowa

* Amadeusz Majerczyk- perkusja

* Adam Lomania- instrument klawiszowe

 

Zespół ma na swoim koncie kilka znaczących nagród miedzy innymi: 

- II miejsce w plebiscycie miesięcznika ,,Twój Blues” w kategorii najlepszy wokalista bluesowy

-bluesowa płyta roku 2002 magazynu ,,Twój Blues”

- dwa koncerty w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach zostały zarejestrowane i wydane na płycie DVD

- główna nagroda na Sopot Top Trendy Festiwal w 2013 roku i nagroda specjalna słuchaczy RMF MAXX za utwór ,,Jestem tu dla Ciebie.”

 

Zespół jest również autorem teledysku promującego film dokumentalny o Ryśku Riedlu, którego premiera odbyła się w 2004 roku.

 

I właśnie nie kto inny jak Cree wystąpi w Kopalni Guido 17 listopada br.

Daj się porwać rockowej nucie w zabrzańskich podziemiach!

 

 

Informacje dodatkowe:

Zjazdy – 19:00

Koncert – 20:00

Bilety – 60 zł do nabycia w kasach i online

Lokalizacja – Kopalnia Guido, poziom 320 sala K8

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.