W środę, 3 kwietnia zapraszamy do podziemnej kaplicy świętej Barbary na recital gitarowy "Do Ciebie pieśnią wołam Panie" w wykonaniu Patryka Filipowicza. W programie repertuar polskiej muzyki "od Chopina do ... Nalepy".

Informacje dodatkowe:
Kiedy: środa, 3 kwietnia 2019 r.
Godz. 18.00
Gdzie: poziom 170, kaplica św. Barbary, Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, Zabrze

Koncert organizowany jest w ramach Dni Papieskich organizowanych przez Centrum Organizacji Pozarządowych. 

Bezpłatne bilety rezerwować można pod numerem telefonu 32 271 04 74 oraz drogą e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy zjeżdżający pod ziemię, przed zjazdem jest zobowiązany opłacić koszt indywidualnego ubezpieczenia w kwocie 1,00 zł.

Regulamin koncertu znajdziesz TUTAJ.

Więcej na temat Dni Papieskich znajdziesz TUTAJ.

DniPapieskie2019 plakat spad3mm m

 

JAK GŁĘBOKA JEST TWOJA WIARA? Sprawdź na poziomie 170 w Kopalni Guido.

koledowanie guido 06 01 2016 36

Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne JAK GŁĘBOKA JEST TWOJA WIARA?, które odbędą się w kaplicy św. Barbary na poziomie 170 Kopalni Guido w dniach 10, 11 i 12 kwietnia 2019 r. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Chorążykiewicz - kamilianin.

  • Środa, 10 kwietnia godz. 19.00 - msza święta z nauką rekolekcyjną;
  • Czwartek, 11 kwietnia godz. 19.00 - msza święta z nauką rekolekcyjną;
  • Piątek, 12 kwietnia godz. 19.00 – Droga Krzyżowa na poziomie 170, rozważania w drodze od podszybia do kaplicy św. Barbary, następnie msza św. z nauką rekolekcyjną odprawianą przez ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego.

Zjazdy pod ziemię codziennie od godz. 18.00.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr. 32 271 40 77.

Zjazd pod ziemię do kaplicy św. Barbary jest bezpłatny, każdy uczestnik rekolekcji przed zjazdem jest zobowiązany opłacić koszt indywidualnego ubezpieczenia w kwocie 1,00 zł.

Regulamin wydarzenia dostępny TUTAJ.

 

 

BOKS. GUIDO

 

Halo, halo!

Nasze podziemia przyciągają nie tylko turystów szukających industrialnych wrażeń.

Odwiedzają nas muzycy, aktorzy i sportowcy!

Już 9 lutego zapraszamy na wielkie widowisko pełne emocji i napięcia.

Czyli…?

Podziemny Mecz Bokserski :)  Wyobraźcie sobie ring 320 metrów pod ziemią… Ten widok naprawdę robi wrażenie. W walce wezmą udział pięściarze z Klubu Boks Zabrze i bokserzy z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Czech.

 

Gościem wieczoru będzie : Grzegorz Proksa (polski bokser, były mistrz Europy w wadze średniej) oraz Damian Jonak (Mistrz Świata federacji WBC).

Siła mięśni nieodłącznie kojarzy nam się z ciężką pracą pod ziemią… Zawodnicy zmierzą się zarówno ze swoimi rywalami jak i klimatem podziemi. Bo tam na dole wszystko jest inne!

 

Gala Boksu.plakat

 

Informacje dodatkowe:

Start: 18:00

Godziny zjazdów: 16:15-17:45

Cena biletu: 50 zł

WAŻNE! Zapewniamy miejsca siedzące.

planszwki.guido.www

 

Tak głęboko pod ziemią w planszówki nie gra nikt na świecie (a może i wszechświecie)!

Już 1 marca spotkaj się z nami i zagraj na wyjątkowej  imprezie, w podziemiach Kopalni Guido. Planszówki 320 metrów pod ziemią...  Zapraszają Kopalnia Guido i Silesia on Board”. "Gryfny Szpil – Planszówki 320 metrów pod ziemią” to już III edycja tego wydarzenia.

1 marca br. 320 metrów pod ziemią będziemy tworzyć cywilizacje, zarządzać kopalnią, zdobywać dalekie krainy ,budować państwa, przeżywać niesamowite przygody, odkrywać starożytne lochy i walczyć o zwycięstwo!

Dla fanów gier planszowych przygotowujemy niezwykle klimatyczne miejsce czyli naszą Strefę K8. W tym niesamowitym miejscu będziecie mogli rozegrać swoją partię i przeżyć niezapomniane chwile!

 Dodatkowe atrakcje:

  • Biblioteka Gier Planszowych Silesia on Board ;
  • Nowości wydawnicze;
  • Turnieje z nagrodami;
  • Strefa prototypów.

UWAGA: ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA!

Informacje dodatkowe:
Kiedy: piątek, 1 marca 2019
Gdzie: poziom 320 Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, Zabrze
Zjazdy pod ziemię: od godz. 17:00
Start: o godz. 18:00 do 02:00
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach lub online.

 

Jzef Skrzek.facebook

Józef Skrzek multiinstrumentalista oraz kompozytor urodzony na Śląsku zagra 10 lutego br. w podziemiach Kopalni Guido, na poziomie 320. Koncert Józefa Skrzeka będzie drugim w tym roku z cyklu ,,Muzyka na poziomie".

Muzyk urodzony w Michałkowicach w rodzinie górniczej, od małego grał i śpiewał, wychowany w duchu sztuki, muzyki, plastyki, tańca, ale również sportu. Po dyplomie w klasie fortepianu w renomowanej szkole im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, przez moment studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach.

W 1970 r. stawiał już pierwsze kroki jako basista oraz pianista zespołu Breakout. Po rocznej współpracy powrócił na Śląsk, żeby założyć swój ulubiony zespół – SBB. ,,To wielkie szczęście, że powstał ten projekt, bowiem właśnie SBB stworzyło całkiem nowy nurt w muzyce polskiej, a może i światowej."

Józef Skrzek zademonstrował światu nową formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka, zapraszając do współpracy Antymosa Apostolisa oraz Jerzego Piotrowskiego. W pierwszych dziewięciu latach działalności zburzyli wszelkie konwencje rynkowe, nagrali kilkanaście płyt w wielu krajach, sprzedali kilka milionów płyt. Pochodzili zza „żelaznej kurtyny” podzielonej Europy, a potrafili nieść Wolność ludziom tej Ziemi poprzez Muzę… Obecnie SBB występuje i nagrywa z znanym perkusistą Paulem Wertico z Chicago. 

Sam Józef Skrzek komponuje oraz występuje w różnych ciekawych konstelacjach solo.

Od początku lat osiemdziesiątych regularnie występuje w kościołach, prezentując zarówno stricte organowe recitale, jak i koncerty na których łączy brzmienia akustyczne z syntezatorami. Tworzy muzykę elektroniczną, prezentując ją na festiwalach el-muzyki. Z powodzeniem komponuje również muzykę filmową. Jest mocno związany od 1983 roku z klubem Leśniczówka – jako motor napędowy wszelakich działań artystycznych, skupiających śląskich muzyków, malarzy, poetów, tancerzy, lekarzy oraz przyjaciół sztuki. 

W końcu lat 80. aktywnie działał w Hamburgu tworząc Video Art Production, pisząc wiele muzyki filmowej i reklamowej.
Po roku 1990 nawiązał stałą współpracę z artystami skupionymi wokół studia Pink Noise w Aachen – z tych znajomości zrodził się międzynarodowy Welcome Project Group.

W latach dziewięćdziesiątych zaprezentował szereg dużych, plenerowych spektakli muzycznych. Występy w tak niezwykłych miejscach, jak wąwóz w Reptach k. Tarnowskich Gór, kopalnia zabytkowa w Tarnowskich Górach (koncert pod ziemią), park pałacowy w Świerklańcu, zbocze góry Stecówka w Istebnej, zamek w Będzinie czy latarnia morska w Kołobrzegu przyciągnęły setki słuchaczy i zapisały się w ich pamięci niezwykła muzyką, tworzoną przez Józefa i zaproszonych przez niego gości, wśród których znalazły się wybitne wokalistki – Aleksandra Poniszowska i Roxana Vikaliuk, perkusiści Mirek Muzykant i Michał Gier, saksofonista Tomasz Szukalski, gitarzyści Andrzej Urny i Leszek Winder czy trębacz Piotr Wojtasik.

Muzyka religijna również nie jest obca Józefowi...,,Moje pierwsze spotkania z muzyką religijną zaistniały jeszcze za czasów ministranta w parafialnym kościele św. Michała, kiedy podglądałem organistę i próbowałem dotknąć organ. Podczas studiów w katowickiej Akademii Muzycznej przez kilka semestrów poznawałem tajniki techniki manualnej organowej. Pierwszy poważny występ live dokonał sie w 1978 r. podczas Festiwalu Muzyki Sakralnej w kościele Św. Piotra i Pawła w Katowicach. Zagrałem na organach piszczałkowych i zaśpiewałem „Zbliż się do mego serca” do słów Romana Brandstaettera. W czasie rewolucji Solidarności rozpocząłem prawdziwą wędrówkę w sferach kościelnych muz..."

Wiek XXI w działalności Józefa to kontynuacja dróg naznaczonych naście lat wcześniej, ale i szukanie wciąż nowych form wyrazu. 

Przyszłość pełna kolejnych, ekscytujących planów koncertowych i płytowych rysuje się niezwykle ciekawie i pewne jest, że jeszcze nie jeden utwór i nie jedno spotkanie z muzyką Józefa będzie mogło dostarczyć wielu, niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie zapraszamy na autorski koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu Józefa Skrzeka. Połączony ze starymi, znanymi i lubianymi utworami zespołu SBB. Szykuje się wieczór pełen wspomnianych wyżej wrażeń! :)

Koncert J. Skrzeka plakat
 

Informacje dodatkowe:

Data: 10 luty 2019

Miejsce: Kopalnia Guido

Zjazdy - 17:00

Początek koncertu - 18:00

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach i online TU

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.