BOKS. GUIDO

 

Halo, halo!

Nasze podziemia przyciągają nie tylko turystów szukających industrialnych wrażeń.

Odwiedzają nas muzycy, aktorzy i sportowcy!

Już 9 lutego zapraszamy na wielkie widowisko pełne emocji i napięcia.

Czyli…?

Podziemny Mecz Bokserski :)  Wyobraźcie sobie ring 320 metrów pod ziemią… Ten widok naprawdę robi wrażenie. W walce wezmą udział pięściarze z Klubu Boks Zabrze i bokserzy z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Czech.

 

Gościem wieczoru będzie : Grzegorz Proksa (polski bokser, były mistrz Europy w wadze średniej) oraz Damian Jonak (Mistrz Świata federacji WBC).

Siła mięśni nieodłącznie kojarzy nam się z ciężką pracą pod ziemią… Zawodnicy zmierzą się zarówno ze swoimi rywalami jak i klimatem podziemi. Bo tam na dole wszystko jest inne!

 

Gala Boksu.plakat

 

Informacje dodatkowe:

Start: 18:00

Godziny zjazdów: 16:15-17:45

Cena biletu: 50 zł

WAŻNE! Zapewniamy miejsca siedzące.

 

Jzef Skrzek.facebook

Józef Skrzek multiinstrumentalista oraz kompozytor urodzony na Śląsku zagra 10 lutego br. w podziemiach Kopalni Guido, na poziomie 320. Koncert Józefa Skrzeka będzie drugim w tym roku z cyklu ,,Muzyka na poziomie".

Muzyk urodzony w Michałkowicach w rodzinie górniczej, od małego grał i śpiewał, wychowany w duchu sztuki, muzyki, plastyki, tańca, ale również sportu. Po dyplomie w klasie fortepianu w renomowanej szkole im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, przez moment studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach.

W 1970 r. stawiał już pierwsze kroki jako basista oraz pianista zespołu Breakout. Po rocznej współpracy powrócił na Śląsk, żeby założyć swój ulubiony zespół – SBB. ,,To wielkie szczęście, że powstał ten projekt, bowiem właśnie SBB stworzyło całkiem nowy nurt w muzyce polskiej, a może i światowej."

Józef Skrzek zademonstrował światu nową formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka, zapraszając do współpracy Antymosa Apostolisa oraz Jerzego Piotrowskiego. W pierwszych dziewięciu latach działalności zburzyli wszelkie konwencje rynkowe, nagrali kilkanaście płyt w wielu krajach, sprzedali kilka milionów płyt. Pochodzili zza „żelaznej kurtyny” podzielonej Europy, a potrafili nieść Wolność ludziom tej Ziemi poprzez Muzę… Obecnie SBB występuje i nagrywa z znanym perkusistą Paulem Wertico z Chicago. 

Sam Józef Skrzek komponuje oraz występuje w różnych ciekawych konstelacjach solo.

Od początku lat osiemdziesiątych regularnie występuje w kościołach, prezentując zarówno stricte organowe recitale, jak i koncerty na których łączy brzmienia akustyczne z syntezatorami. Tworzy muzykę elektroniczną, prezentując ją na festiwalach el-muzyki. Z powodzeniem komponuje również muzykę filmową. Jest mocno związany od 1983 roku z klubem Leśniczówka – jako motor napędowy wszelakich działań artystycznych, skupiających śląskich muzyków, malarzy, poetów, tancerzy, lekarzy oraz przyjaciół sztuki. 

W końcu lat 80. aktywnie działał w Hamburgu tworząc Video Art Production, pisząc wiele muzyki filmowej i reklamowej.
Po roku 1990 nawiązał stałą współpracę z artystami skupionymi wokół studia Pink Noise w Aachen – z tych znajomości zrodził się międzynarodowy Welcome Project Group.

W latach dziewięćdziesiątych zaprezentował szereg dużych, plenerowych spektakli muzycznych. Występy w tak niezwykłych miejscach, jak wąwóz w Reptach k. Tarnowskich Gór, kopalnia zabytkowa w Tarnowskich Górach (koncert pod ziemią), park pałacowy w Świerklańcu, zbocze góry Stecówka w Istebnej, zamek w Będzinie czy latarnia morska w Kołobrzegu przyciągnęły setki słuchaczy i zapisały się w ich pamięci niezwykła muzyką, tworzoną przez Józefa i zaproszonych przez niego gości, wśród których znalazły się wybitne wokalistki – Aleksandra Poniszowska i Roxana Vikaliuk, perkusiści Mirek Muzykant i Michał Gier, saksofonista Tomasz Szukalski, gitarzyści Andrzej Urny i Leszek Winder czy trębacz Piotr Wojtasik.

Muzyka religijna również nie jest obca Józefowi...,,Moje pierwsze spotkania z muzyką religijną zaistniały jeszcze za czasów ministranta w parafialnym kościele św. Michała, kiedy podglądałem organistę i próbowałem dotknąć organ. Podczas studiów w katowickiej Akademii Muzycznej przez kilka semestrów poznawałem tajniki techniki manualnej organowej. Pierwszy poważny występ live dokonał sie w 1978 r. podczas Festiwalu Muzyki Sakralnej w kościele Św. Piotra i Pawła w Katowicach. Zagrałem na organach piszczałkowych i zaśpiewałem „Zbliż się do mego serca” do słów Romana Brandstaettera. W czasie rewolucji Solidarności rozpocząłem prawdziwą wędrówkę w sferach kościelnych muz..."

Wiek XXI w działalności Józefa to kontynuacja dróg naznaczonych naście lat wcześniej, ale i szukanie wciąż nowych form wyrazu. 

Przyszłość pełna kolejnych, ekscytujących planów koncertowych i płytowych rysuje się niezwykle ciekawie i pewne jest, że jeszcze nie jeden utwór i nie jedno spotkanie z muzyką Józefa będzie mogło dostarczyć wielu, niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie zapraszamy na autorski koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu Józefa Skrzeka. Połączony ze starymi, znanymi i lubianymi utworami zespołu SBB. Szykuje się wieczór pełen wspomnianych wyżej wrażeń! :)

Koncert J. Skrzeka plakat
 

Informacje dodatkowe:

Data: 10 luty 2019

Miejsce: Kopalnia Guido

Zjazdy - 17:00

Początek koncertu - 18:00

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach i online TU

 

facebook

 

Marzą Wam się magiczne Andrzejki? Co powiecie na zabawę andrzejkową 320 metrów pod ziemią?

 

Wyjątkowy klimat magicznych podziemi gwarantuje, że Wasze Andrzejki będą niezapomniane!

Jak Andrzejki to wróżby, lanie wosku i przepowiednie...

Zapraszamy na najlepszą zabawę andrzejkową w mieście pod miastem ;)

O oprawę muzyczną zadba nasz DJ, nie zabraknie także Waszego ulubionego karaoke.

Czekać na Was będzie nasza wróżka Esmeralda, tylko ona prawdę Ci powie...

Czekamy na wspólne lanie wosku i odkrycie kart przyszłości jeśli chcesz wiedzieć co przyniesie Ci los...

Na każdego odważnego czeka dobra zabawa, wróżba i zjazd w mroczne podziemia pełne tajemnic.

 

Poprostu musisz tam być!

 

plakat

 

Informacje dodatkowe:

Kiedy? 30 listopada 2018

Gdzie? Kopalnia Guido, poziom 320, strefa K8

Zjazdy zaczynają sie od godziny 19:00

Początek zabawy – 20:00 – 03:00

Bilety – 35 zł do nabycia w kasach i online TU

* Przebranie mile widziane ;D

Colours of Bubbles.facebook

 

POZNAJ MUZYKĘ LITEWSKĄ OD NAJLEPSZEJ STRONY!

320 METRÓW POD ZIEMIĄ!

COLOURS OF BUBBLES 2 LUTEGO BR. GODZINA 20.00

 

Grający nowoczesnego indie rocka muzycy z Litwy zagrali już ponad 250 koncertów przez ostatnie osiem lat.

Panowie wystąpili m.in. na legendarnych Positivus Festival (największej imprezie krajów nadbałtyckich), Jyrock Festival (w Finladnii) czy też na Reeperbahn w Hamburgu, Events w Wiedniu oraz targach Tallinn Music Week i Vilnius Music Week. W dorobku grupy jest też kilka singli i trzy płyty

Colours Of Bubbles zostali laureatami nagrody Sama jako Litewska Grupa Roku, otrzymali statuetkę T.E.T.E. dla najlepszej koncertowej alternatywnej kapeli. Byli też nominowani do nagrody MAMA (odpowiednik naszych Fryderyków) w kategorii Muzyka Rockowa. Dwa lata później wygrali tę nagrodę.

Jeśli nie znasz muzyki litewskiej, masz idealną okazję do zapoznania się z nią od najlepszej strony!


To coś dla fanów twórczości Editors, Kings Of Leon i Franz Ferdinand!

 

Colours of Bubbles.plakat

 

Informacje dodatkowe:
Miejsce: poziom 320, Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, Zabrze
Kiedy: sobota, 2 lutego 2019 r.
Początek koncertu o godz. 20.00
Bilety do nabycia w kasach i TUTAJ. 

 
 
media roberto siri 02
 
Zespół prowadzony przez Roberto Siri, jednego z najbardziej znanych argentyńskich dyrygentów zagra już 8 listopada w podziemiach Kopalni Guido, na poziomie 320.
 
Dla miłośników klasycznego argentyńskiego tango ten koncert to pozycja obowiązkowa!
 
Roberto Siri urodził się w roku 1939 w Buenos Aires. W wieku pięciu lat zaczął brać lekcje gry na fortepianie, a gdy ukończył dziewięć, również na bandoneonie – u samego Eladio Blanco, członka orkiestry Juana D’Arienzo.
 
Jako muzyk zaczął pracować w roku 1954 w Radio Mitre, gdzie występował ze swoim własnym kwartetem, jak również z Trío Figueroa. Jego kariera nabrała tempa w roku 1956, gdy wraz ze swoim sekstetem wystąpił w sali koncertowej Radio Argentina. Od tego pamiętnego występu Roberto Siri znany był jako “najmłodszy dyrygent Ameryki”.
 
Rok później jego agent Caferata przedstawił go słynnemu śpiewakowi Raúlowi Berónowi, który właśnie odszedł z orkiestry Aníbala Troilo. Roberto Siri został poproszony o towarzyszenie Beronowi w tournée, i to stanowiło początek niezapomnianej współpracy artystycznej i głębokiej przyjaźni na całe życie.
 
W listopadzie 1982, Siri postanowił stworzyć nową, młodą orkiestrę. W tych niesprzyjających tangowym przełomom czasach, orkiestra maestro Siri stała się wylęgarnią młodych talentów, którzy teraz są znanymi i cenionymi muzykami, takimi jak Marcelo Nisinam, Horacio Romo, Walter Castro, Gilberto Pereira, Daniel Bufa, Oscar Espeche, Roxana Fontán, Carlos Martínez, Andrés Ramos, Rubén Pagano, Héctor del Curto, Diego Larendegui i Fernado Diéguez.
 
W 1986 roku Roberto Siri otrzymał nagrodę Złotego Gardela, przyznawaną przez fundację La Casa del Tango, nagrodę “Artysta Przełomu” w roku 1989, na
Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Popularnej, a w roku 1992 nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne na Drugim Festiwalu Perla de Paraná.
 
W roku 2005 utworzył orkiestrę Los Muchachos de Antes, której nagrania osiągnęły rekordy sprzedaży.
 
ostateczny roberto
 
 
Bilety w sprzedaży TU i TU. Cena: 75 - 85  zł.
 
Zapraszamy!
 
 
 
 

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.