W poniedziałek, 11. czerwca 2018 r. o godz. 18.00 na poziomie 320 w Kopalni Guido w Zabrzu odbędzie się spotkanie z Jane Hirshfield, amerykańską poetką, eseistką i tłumaczką, gościem Festiwalu Miłosza 2018.

Jane Hirshfield w swojej twórczości podejmuje próbę nazwania nienazywalnych, wydawałoby się, doświadczeń oraz olśnień różnorodnymi przejawami życia – nie tylko ludzkiego. Przenikliwe obserwacje codzienności przesycone są w jej wierszach poczuciem humoru, skłonnością do paradoksu i zmysłem absurdu. W wywiadach bądź podczas prelekcji wielokrotnie podkreślała, jak duży wpływ na jej poezję ma twórczość Czesława Miłosza. W tym roku, we współpracy z organizatorami Festiwalu Miłosza, ukazał się nakładem Wydawnictwa Znak drugi po "Uważności", przetłumaczony na język polski zbiór wierszy pt. "Słodycz jabłek, słodycz fig", pod redakcją Agaty Hołobut.

Jest autorką nagradzanych tomów wierszy. Laureatka m.in. The Poetry Center Book Award, Columbia University’s Translation Center Award, T.S. Eliot Prize czy National Book Critics Circle Award.

Jane ulotka

Spotkanie z udziałem Redaktora Naczelnego Wydawnictwa Znak Jerzego Illga poprowadzi Agata Hołobut, anglistka i tłumaczka. Oprawę muzyczną zapewni Zespół W/L - Michał Lazar i Aleksander Wnuk.

Informacje dodatkowe:
Kiedy: 11. czerwca 2018
Godz. 18.00
Zjazdy na poziom 320 od godz. 17.00

Wstęp wolny.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację przybycia pod nr. tel. 32 271 40 77.

Serdecznie zapraszamy!

kaplica w. B

 

Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne "Z DUCHEM ŚWIĘTYM W GŁĘBOKOŚCIACH", w kaplicy świętej Barbary na poziomie 170 Kopalni Guido. Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi ks. dr Stanisław Puchała w dniach 22 , 23, 24 marca 2018.

Czwartek, 22 marca, godz. 18.00 - Msza św. z konferencją rekolekcyjną.

Piątek, 23 marca, godz. 18.00 – Ekstremalna Droga Krzyżowa na poziomie 170, która zakończy się mszą święta z konferencją rekolekcyjną w kaplicy św. Barbary.

Sobota, 24 marca, godz. 18.00 – po mszy świętej rekolekcyjnej odbędzie się Koncert Kapeli Dobrej Woli ,,Z Głębokości” pod dyrekcją J. Moskały, 

Zjazdy pod ziemię codziennie od godz. 17.00.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr. 32 271 40 77.

W sobotę 3. marca 2018 r. po raz pierwszy zespół Closterkeller zagra 320 metrów pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu. Zapraszamy na jubileuszowy koncert w tym wyjątkowym miejscu!

 

closterkeller media facebook 

Zespół Closterkeller to przedstawiciel "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej. Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą.

Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Marcowy koncert odbędzie się w ramach wiosennej trasy koncertowej zespołu zatytułowanej ,"Violet & Viridian Tour 2018”. Trasa odbywać się będzie pod znakiem obchodów 25-lecia płyty "VIOLET” i najnowszego wydawnictwa zespołu "VIRIDIAN”. Oficjalna premiera albumu "VIRIDIAN” odbyła się 22 września 2017. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór „ Kolorowa Magdalena” nominowano w kategorii przebój roku. Fani Closterkeller będą mogli usłyszeć na żywo utwory z tych dwóch płyt, oraz inne utwory z albumu NERO (2003 r.), który to w tym roku również świętuje swoje 15-lecie.

Kiedy: sobota, 3.03.18
Start koncertu: godz. 20:00
Zjazdy pod ziemię od 18:00 do 20:00
Cena biletu: 60 zł.

Bilety do nabycia w kasach i online.

KUP BILET ONLINE.

Serdecznie zapraszamy!

 

mediaRGBdzienpatryka Facebook wydarzenia

Wszystkich fanów zielonej wyspy nie może zabraknąć 16.03.2018 na Guido. Świętego Patryka będziemy świętować przy muzyce zespołu Shannon. Dodatkową atrakcją będzie występ jednego z najlepszych tancerzy irlandzkich, którego zaprosiliśmy specjalnie dla Was! Damien Doherty zaprezentuje swoje wyjątkowe umiejętności 320 metrów pod ziemią.

To wszystko koniecznie trzeba będzie uczcić kufelkiem zielonego piwa, barwionego specjalnie na tą okazję!

Zespół Shannon wśród sympatyków muzyki celtyckiej znany jest z łączenia nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej i bretońskiej), z rockiem, jazzem czy popem. Te zabiegi gwarantują zespołowi jedyną w swoim rodzaju rozpoznawalność. Założony w 1994 w Olsztynie przez Marcina Rumińskiego zespół ma na swoim koncie między innymi 9 albumów studyjnych, ścieżkę dźwiękową do filmu ,,1409. Afera na zamku Bartenstein”, singiel z grupą ,,Ryczące 20-tki” i taneczne show z trójmiejską grupą tańca irlandzkiego ,,Elphin”. Od 2013 roku wspólnie z orkiestrą kameralną Shannon tworzy projekt Celtic Rivers Orchestra. Od jesieni 2013 Shannon stał się zespołem międzynarodowym. Do zespołu dołączył znakomity, irlandzki gitarzysta tradycyjny Oisin Dillon.

 19146241 10154971833966137 8854510514858407177 n


16 marca gwarantujemy ucztę wszystkim naszym zmysłom. Będzie coś dla ucha, dla smaku, ale i nie zabraknie czegoś dla oka! Rewelacyjny Damien Doherty wystąpi właśnie dla Was!

Tancerz i choreograf z Dublina, który zaczął tańczyć z miłości do babci dziś jest wielokrotnie nagradzanym artystą, znanym na całym świecie. Od 1998 roku przez 9 lat podróżował i występował w głównej roli ,,po ciemnej stronie mocy” w projekcie Michaela Flatleysa ,,Lord of the dance”. W tamtych czasach Damien potrafił wykonać około 151.200 uderzeń butem w czasie jednego przedstawienia. Policz z nami uderzenia buta Damiena 320 metrów pod ziemią.

DD Promo 3


Spędź zielony dzień, 320 metrów pod ziemią, bo przecież zielony i czarny to kompozycja idealna!

Kiedy: 16.03.2018
Zjazdy: od godziny 18.00
Start: 19.00
Cena: 40 zł.

Bilety do nabycia w kasach i online.

KUP BILET ONLINE.

Highway pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół gra od lipca 2001 roku. Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako southern rock i mający swoje korzenie na południu USA. Sam zespół zwykł nazywać swoją muzykę, jako Gruz n’ Roll, co wynika z brudnego „zagruzowanego” vintage’owego stylu gry. Highawy grają wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami.

promo 02

Mają na swoim koncie 6 płyt oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą. Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych oraz na wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych, a już w lutym będzie można ich usłyszeć 320 metrów pod ziemią.


Data: 24.02.2018
Start koncertu: godz. 20.00
Zjazdy pod ziemię od godz. 19.00 do 20.00
Cena biletu: 20 zł.

Bilety do nabycia w kasach i online.

KUP BILET ONLINE.

Serdecznie zapraszamy!

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.