Informujemy, że w związku organizowanymi w Kopalni Guido na poziomie 320 wydarzeniami, możliwość skorzystania z oferty podziemnego pubu może być ograniczona. Informacje o datach nadchodzących wydarzeń znajdą Państwo w zakładce - Bilety na wydarzenia

Strefa K8 to nowoczesna strefa kultury, biznesu i rozrywki, zlokalizowana 320 metrów pod powierzchnią ziemi w Kopalni Guido. Tworzą ją cztery potężne komory, które po rewitalizacji ze środków unijnych zyskały zupełnie nowe oblicze. To właśnie dzięki nim Kopalnia Guido może  zapraszać firmy na szkolenia i konferencje naukowe, gościć koncerty i przedstawienia teatralne, organizować targi kultury i sztuki, a także służyć turystom jako miejsce do kameralnych spotkań.

Komora Badawcza nr 8 – W tej największej z komór na poziomie 320 Kopalni Guido regularnie odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, spotkania integracyjne i imprezy muzyczne – w tamtym roku wspaniały koncert dał Nigel Kennedy z projektem Solo and Bach. Jej nazwa, podobnie jak nazwy wszystkich komór w Strefie K8, wzięła się z historii kopalni – nawiązuje do jej działalności z lat 70'tych minionego wieku, kiedy to Kopalnia Guido funkcjonowała jako kopalnia doświadczalna M-300.

Komora może pomieścić do 250 osób. Jest wyposażona w bar i rozsuwaną trybunę na górnej antresoli, która liczy 90 miejsc siedzących. Kameralne oświetlenie i znakomite warunki akustyczne już zdobyły uznanie muzyków tam występujących. Ta przestrzeń stała się domem dla wydarzeń z cyklu Kultura na Poziomie, organizowanych cyklicznie w Kopalni Guido. Ze względu na swoją uniwersalność, rozmiar i możliwości stanowi centrum Strefy K8.

event podziemia katalog dogrywka 48

Warsztat Mechaniczny – To komora wykuta w litej skale piaskowej, która wkrótce stanie się multimedialnym sercem kopalni. Komora ta została zaaranżowana przede wszystkim jako przestrzeń do organizacji konferencji. Mieści się tam 96 miejsc siedzących, rozmieszczonych na wzór sali kinowej – nawet z ostatnich rzędów jest zachowana dobra widoczność.

Wystrój Warsztatu łączy w sobie użyteczność sali konferencyjnej z miejscem, gdzie dawniej naprawiano wagony i maszyny górnicze. Ściany zachowały swoją surową formę, a smaczku dodają elementy z blachy kortenowskiej, materiału naturalnie pokrywającego się cienką warstwą rdzy. Na dobry początek Kopalnia Guido proponuje organizację szkoleń biznesowych, które dzięki oryginalności otoczenia będą nie tylko obowiązkiem, ale interesującą przygodą.

event podziemia katalog dogrywka 58

Komora Kompresorów – Miejsce, którego pierwotnym przeznaczeniem było zasilanie sprężonym powietrzem maszyn górniczych, obecnie zaaranżowane na salę bankietową. Stoją w niej potężne maszyny zachowane i czasów działalności kopalni, a wśród nich 100-letni kompresor wielkości samochodu ciężarowego i stalowa suwnica, którą można było transportować przedmioty ważące nawet pół tony. Komora została zmodernizowana przede wszystkim z myślą o organizacji konferencji czy meetingów biznesowych. Komora posiada rozbudowane zaplecze gastronomiczne.

Uwagę w Komorze Kompresorów przykuwa jej niecodzienne oświetlenie, czyli dziesiątki górniczych lamp żarowych, wiszących ze stropu. Ciekawostką są miejsca siedzące – tworzy je system ław i stołów, wysuwanych wprost z ociosu (ściany) komory.

event podziemia katalog dogrywka 36

Hala Pomp – Najgłębiej położone miejsce do kameralnych spotkań w tej części świata, mające zadatki na najbardziej kultowy pub na Śląsku. Posiada bar, którego nie powstydziłby się najlepszy lokal w Londynie i lokalizację, która z oczywistych względów jest nie do podrobienia. Niepowtarzalny klimat gwarantuje surowy, kopalniany wystrój, zachowany dzięki ceglanemu stropowi i ociosom, odsłoniętych w trakcie prac remontowych.
 event podziemia katalog dogrywka 3

W menu Hali Pomp odwiedzający znajdą także dobre piwo i bogatą ofertę przekąsek na ciepło. Jest dostępna zarówno dla zwiedzających poziom 320, jak i gości zjeżdżających szolą prosto z powierzchni. Dodatkowym atutem jest dostępna przestrzeń, która w razie potrzeby pozwala na zorganizowanie imprezy lub innego wydarzenia nawet dla stu pięćdziesięciu osób.

ZJEDŹ DO PUBU W HALI POMP>>>

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.