jelonek media FACEBOOK1

Michał Jelonek Dossier znany jako "Jelonek" już 14.04.2018 wystąpi w zabrzańskich podziemiach.

320 metrów pod ziemią czeka Was wieczór pełen dźwięków muzyki instrumentalnej, gdzie główną role zagrają skrzypce i instrumenty smyczkowe w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji.

,,Jelonek” to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny i tytuł solowego projektu muzycznego muzyka. Muzyk, instrumentalista, magister wychowania fizycznego, kompozytor i producent muzyczny jednym słowem człowiek renesansu.

"Jelonek" na koncertach gra zarówno własne utwory jak i wykonuje rockowe "przeróbki" muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków. Inspiracją do przeróbek utworów granych na scenie jest też muzyka takich artystów jak Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM.

Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną i Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kieleckiej, kwintetem smyczkowym "Collegium Musicum", z "Theatre Diaspora"oraz z zespołami takimi jak: "Ankh", "Closterkeller", "Chemia", „De Press”, "Farben Lehre", „Firebirds”, "Freak of Nature", „Grejfrut”, „Hunter”, „Kasa”, „Lizar”, "Loca", „Łzy”, „Mafia”, ”Maybe-b”, "Normalsi", „Orkiestra Dni Naszych”, "Pectus", „Perfect”, ”Szwagierkolaska” „Teatr Kobiet”, Teatr Muzyczny w Łodzi, „Tosteer”, „T-Raperzy znad Wisły”, "Tres-B", „Wilki” i inne.

Wielokrotnie współpracował także z takimi nazwiskami sceny muzycznej jak Maryla Rodowicz, Kora, Małgorzata Ostrowska, Paulla, Ilona Sojda, Wojciech Gąsowski, Stan Borys, Tomasz Lipiński, Wojciech Hoffmann, Kamil Bednarek i inni.

Michał Jelonek nagrał ponad 40 albumów współautorskich i ponad 70 albumów gościnnie. W grudniu 2007 miała miejsce premiera jego solowej płyty ,,Jelonek”, a w listopadzie 2011 na rynku ukazała się druga płyta o tytule ,,Revenge”.

Artysta wygrywał wiele konkursów i Festiwali, kilkakrotnie został wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich , był także nominowany kilka razy do "Fryderyków".

Wraz z zespołem "Ankh" został odznaczony przez Ministra Kultury medalem ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej". W roku 2017 uhonorowany medalem za zasługi dla WOŚP. W latach 1993- 2017 zagrał ponad 2500 koncertów w Polsce, Anglii, Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie.

Dziś ,,Jelonek” występuje na scenie, działa jako producent muzyczny, muzyk sesyjny, nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych i reklam.

Zespół koncertowy tworzą:

Michał Jelonek – skrzypce
Mariusz Andraszek - gitara basowa
Leszek Kowalik – gitara
Paweł Chojnacki – perkusja
Krzysztof Osiak - instrumenty klawiszowe
Jakub Kowalik – akustyk

Informacje dodatkowe:

Gdzie: poziom 320, Kopalnia Guido
Kiedy: 14.04.2018
Start: 20.00
Zjazdy: od godziny 18.00
Bilet: 60 zł w kasach i online
Pub na poziomie 320 w dniu koncertu czynny do 24:00

KUP BILET ONLINE

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.