Kiedy: 2 czerwca 2017, godz. 20:00. Zjazdy pod ziemię odbywają się od godz. 19.00. Bilety 25 zł/os dostepne online.

Ragnar Ólafsson to islandzki multiinstrumentalista i kompozytor, członek-założyciel kilku zespołów z którymi koncertował w ponad 30 krajach. Rok temu rozpoczął solową karierę, tworząc w nurcie singer-songwriter. To jego pierwsza wizyta w Polsce.

koncert Ragnar Ólafsson kopalnia guido

 

Ólafsson to niezwykle wszechstronny muzyk. W kilku zespołach, z którymi wydał kilkanaście albumów, grał bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którą wydał cztery albumy studyjne, z których dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii. W 2016 roku artysta rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w nurcie singer-songwriter. Podczas krótkiej, solowej trasy koncertowej będzie promować swój debiutancki album „Urges”.

koncert Ragnar Ólafsson kopalnia guido

 Zapraszamy!

Kup bilet online kopalnia guido

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.