Kiedy: 18 marca 2017, godz. 19.00. Zjazdy pod ziemię od 17.15.

Zapraszamy na charytatywny koncert grupy Myslovitz 320 metrów pod ziemią! Koncert organizujemy wspólnie z Fundacją Rodzin Górniczych na rzecz rodzin poszkodowanych w wypadkach górniczych.

Bilety w cenie 50 zł/os. Kup on-line>>

MYSLOVITZ11

m Myslovitz3

Niedawno zespół Myslovitz obchodził Jubileusz debiutu fonograficznego. Ich historia to świetny scenariusz filmowy, ze zwrotami akcji i niezwykłą dramaturgią, ale przede wszystkim ze wspaniałą ścieżką dźwiękową.

Obchody jubileuszowe grupa rozpoczęła od koncertów na jednym z największych festiwali w Stanach Zjednoczonych: Beale Street Music Festival w Memphis, gdzie wystąpili obok m.in. Pixies, Eda Sherana, The Flaming Lips, Slasha, Wilco i wielu innych gwiazd. Zagrali też w Nowym Jorku i Chicago. Koncerty były ogromnym sukcesem. Prasa amerykańska porównywała Myslovitz m.in. do Radiohead. Trasa jubileuszowa zakończyła się w wypełnionym po brzegi Teatrze Roma w Warszawie. Gościnnie zaśpiewali m.in. Podsiadło, Bartosiewicz, Miuosh. Zagrał Wojciech Mazolewski.

Zespół dużo koncertuje poza granicami Polski, ale równie ważne są dla nich koncerty w kraju, szczególnie w klubach i oryginalnych miejscach, takie jak ten 18 marca w Kopalni Guido.

Koncert w Kopalni będzie wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Od 2014 roku zespół wspiera rodziny górników, poszkodowane w wyniku katastrof na kopalniach. Początkiem akcji było nagranie utworu „Tysiąc Żurawi”. Całkowity dochód z jego sprzedaży został przekazany Fundacji Rodzin Górniczych. Dochód z koncertu w Kopalni Guido również będzie przeznaczony na ten cel. Szczególnie chcemy pomóc 9 – letniej dziewczynce, która w wyniku wypadku w kopalni Mysłowice – Wesoła została sierotą. Środki zostaną przeznaczone m.in. na jej edukację, pomoce szkolne i zajęcia dodatkowe.

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów rockowych, wciąż mający wpływ na polską scenę muzyczną. Ukształtowany, profesjonalny, a zarazem energetyczny i świeży. Z klasą i niepodrabialnym stylem. Aby przyciągnąć uwagę nie muszą szokować i skandalizować – wystarczy ich muzyka i teksty. Zdobywcy wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą (w tym Fryderyki, Nagroda Komisji Europejskiej, MTV Music Award). Potrafią zagrać 2,5 godzinny koncert cały czas utrzymując napięcie i dynamikę.

Ich występy są nie tylko odgrywaniem największych przebojów – zespół stara się zaskakiwać i wprowadzać – z sukcesem – odpowiednią atmosferę m.in. poprzez wizualizacje (wg widzów najlepsze jakie zdarzyło im się widzieć na koncercie polskiej gwiazdy, zapraszanie gości (np. kwartet smyczkowy z orkiestry AUKSO) czy granie koncertów akustycznych, ze specjalnymi aranżacjami.

bkup online 1

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.