Niedziela, 12 lutego 2017, godz. 18:00
Zjazdy pod ziemię odbywają się w godzinach: 16:45 – 17:45
Bilety w cenie 30 zł/os. do kupienia w kasie oraz on-line

Kopalnia Guido przeniesie swoich gości do dziewiętnastowiecznego saloniku, w którym będzie można wysłuchać dzieł największych muzycznych klasyków. W wyjątkowym wnętrzu podziemnej sali koncertowej, Piotr Kościk odtworzy najznamienitsze utwory Chopina i innych kompozytorów.

chopin2017 slider

Piotr Kościk urodził się w Rzeszowie, gdzie w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie pod okiem Joanny Dworakowskiej a następnie Żanny Parchomowskiej. W roku 2014 ukończył studia magisterskie na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie fortepianu prof. Olega Maisenberga. Obecnie jest studentem studiów podyplomowych we florenckiej Scuola di Musica di Fiesole w klasie fortepianu prof. Eliso Virsaladze.


Piotr jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. „Klavierpodium der Jugend” w Monachium 2009 (zwycięzca konkursu oraz zdobywca nagród specjalnych m.in. za najlepsze wykonanie sonaty klasycznej), „VII Śląski Konkurs Pianistyczny” w Zabrzu w 2005 roku, „International Piano Competition for Young Musicians” w Enschede w 2008 roku (2. miejsce oraz nagroda „The Netherlands Symphony Orchestra Preis”, dzięki której odbył tournee w Holandii z w/w orkiestrą), jest również finalistą „International Music Competition in Osaka”. Piotr Kościk otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów, nagrodę Prezydenta miasta Rzeszowa, stypendium niemieckiej fundacji „Maschmann Stiftung”, austriackiej fundacji Yehudi Menuhina oraz amerykanskiej fundacji GP&P Trust.

Piotr Kościk występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi, m.in. Netherlands Symphony Orchestra, Radiosymphony Orchestra Bratislava, National Symphony Orchestra of Kosovo, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Podkarpackiej oraz z Székelyföldi Filharmónia. Koncertował w Austrii, Niemczech, Polsce, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Rumunii oraz na Bałkanach w znanych salach jak np. Gasteig w Monachium, Radiokulturhaus w Wiedniu, Palais du Monaco w Paryżu, Kolarac w Belgradzie, Red Hall w Prisztinie, De Spiegel w Zwolle, Nationaal Muziekkwartier w Enschede, Steinway Haus w Monachium, Stadthalle Oberursel, Filharmonii Łódzkiej, Zabrzańskiej oraz Podkarpackiej.

IMG 4846

Piotr wystąpił również na Festiwalu Chopinowskim „Chopin Piano Fest” w Prisztinie oraz „XIX. Internationaler Chopin Festival” w austriackim Kartause-Gaming. W marcu 2013 roku, w dniu urodzin Fryderyka Chopina Piotr Kościk wykonał recital chopinowski w niemieckim Oberursel. Piotr dokonał również nagrań dla telewizji i radia (ORF1, ORF 2, Radio Stephansdom) w Austrii, RTS 1 w Belgradzie oraz dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Repertuar:

W. A. Mozart - Sonata fortepianowa C-dur KV 330
1. Allegro moderato
2. Andante cantabile
3. Allegretto

J. Haydn - Sonata fortepianowa e-moll Hob. XVI:34
1. Presto
2. Adagio
3. Vivace molto

J. Bach - "Chaconne d-moll" w opracowaniu J.Brahmsa na lewą rękę

F.Chopin - Grande Valse Brillante F-dur, Op. 34 Nr 3
Walc Des-Dur Op. 64 Nr 1
Nokturn cis-moll, Op. 27 Nr 1
Walc cis-moll Op. 64 Nr 2
Grande Valse Brillante Es-dur. Op. 18

Zapraszamy!

bkup online 1

 

plakat chopin reddy2 01

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.