Henry David’s Gun to baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak: Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave. 14 października w jednej z podziemnych komór Kopalni Guido usłyszycie muzykę z pogranicza gatunków sing-songwriter, indie-folk oraz folk-rock.

henry6

Henry


“Czas to strumień, w którym łowię ryby” - mawiał pewien asceta, buntownik i mistyk znad stawu Walden. Nie podsuwał gotowych recept, ani dróg wyjścia – namawiał by każdy dokonywał świadomych wyborów, przeżywał życie dla samego życia.

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam, ex. Bramafan) który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś co można by było określić "analogowo-akustycznym" podejściem do muzyki.

Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s GUN nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania, towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia.

- Henry David's Gun nie odwołuje się wyłącznie do modnej hipsterskiej neofolkowej estetyki... Bez względu na skojarzenia te numery cały czas urzekają swoistym połączeniem elegancji, melancholii i niskobudżetowej bezpośredniości [...] to rzeczywiście granie odległe od wielkomiejskiego zgiełku, stonowane, zabarwione mocno folkową nutą. Ale nie tą z Puszczy Kampinoskiej czy kurpiowskich łąk. Raczej amerykańskich Appalachów. - Robert Sankowski, „Gazeta Wyborcza”


- Po przesłuchaniu albumu „Over the fence... and far awal”, mogę stwierdzić z pełnym przekonaniem, iż dawno już nie było na polskiej scenie takiego debiutu, takiej płyty i takiego zespołu. - Wyspa FM

- Debiut świadczy o tym, że zespół wrażliwości posiada aż nadto, a skądinąd wiadomo, że pracy również się nie boi, w końcu koncertuje dość intensywnie. Już jestem ciekaw, co się wydarzy na drugiej płycie. - Łukasz Wawro, Red Bull Com Pl

Kopalnia Guido, 3 Maja 93 Zabrze, Strefa K8, poziom 320
Piątek, 14 października 2016
START godz. 20:00, zjazdy pod ziemię: 18:45 - 19:45

Bilety: 30 zł / os.

Bilety w e-sprzedaży: 25 zł / os. KUP JUŻ TERAZ>>>

Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna rezerwacja biletów pod numerem (32) 271-40-77.
Rezerwacje i informacje o biletach: Kasa Kopalni Guido, tel. (32) 271-40-77

ZAPRASZAMY!

W tym dniu podziemny pub czynny do północy!

Bilety na koncert Henry David's Gun w promocyjnych cenach w e-sprzedaży - kup teraz!>>>

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.