Henry David's Gun to jedni z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej w Polsce. Grają w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver. 

MediaFacebookHenryDavidsGun z

Na początku 2018 roku zostanie wydany drugi album kapeli! Ich debiut „Over the fence... and far away” (wydawca Borówka Music) miał premierę w radiowej Trójce. Podobnie było w przypadku singla zapowiadającego drugi krążek. Muzykę Henry David’s Gun wychwalają dziennikarze m. in. „Gazety Wyborczej” czy wspomnianej Trójki.

Henry David to trio: Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło. Można ich kojarzyć z poprzednich projektów, takich jak Letters From Silence, Frozen Lakes czy Nocny SuperSam. Każdy z muzyków gra na kilku instrumentach. Henry David’s Gun to zespół z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Trio pozostaje wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.

Zespół objechał z koncertami całą Polskę, zagrał też na kilku festiwalach (Asymmetry, Soundrive, Łódź Songwiters Festival itd.). Ma też za sobą pierwsze trasy zagraniczne (w Niemczech, Szwajcarii, Słowacji, Włoszech i Czechach). I kolejne w planach...

Kiedy: 26.01.2018 r.
Start koncertu: godz. 20.00
Bilety w cenie 20,00 zł

KUP BILET ONLINE

Posłuchaj zespołu! www.henrydavidsgun.bandcamp.com

Zespołem opiekuje się Agencja Koncertowa Borówka Music: www.facebook.com/borowkamusic.

 

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.