Wystawa "ASP 4D", 19 marca 2016, godz. 18.00

 

Łaźnia Łańcuszkowa, ul. Wolności 408, Zabrze

asp 4d fb2

 

"4D - wystawa prac studentów ASP w Katowicach, z pracowni rzeźby Tomasza Koclęgi" - to tytuł wystawy, która zostanie zaprezentowana 19 marca w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu.

 

Wystawa prezentuje różnorodne prace rzeźbiarskie i multimedialne wykonane w ostatnim roku akademickim przez studentów Wydziału Projektowego i Artystycznego pod kierunkiem Tomasza Koclęgi.
Prace zaskakują nie tylko formą, ale i różnorodnością użytych materiałów.

 

Michał Pronobis wykorzystał ludzie włosy, Joanna Łysek przenikliwy dźwięk chrapania, a Marzena Kuchcik opatrzyła gigantycznymi plastrami poranioną drogę... Uwagę zwracają również monumentalne kompozycje z pończoch autorstwa Karoliny Szopy, czy też naturalnych rozmiarów bajkowo-kolorowy jeleń Zuzanny Skałeckie.

 

Agnieszka Witamborska w kompozycji pt "69" zachwyca perfekcją wykonania, a rzeźba Katarzyny Olejarczyk w swej surowości i monumentalnej formie nie pozostawia nikogo obojętnym. Zupełnie inaczej prezentuje się na wystawie Justyna Baytel, której praca jest bardzo subtelna i lekka. Na wystawie zaprezentowane zostaną również niezwykłe filmy Anny Kaszy i Katarzyny Gęborek. Otwarciu wystawy towarzyszy kilka zaskakujących heppeningów oraz niezwykła instalacja Kamili Kozik, która w swej rzeźbie umieściła żywego orła.

 

Ta mozaika prac i postaw artystycznych na najwyższym poziomie gwarantuje niezwykłe emocje!

 

asp 4d fb1

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.