Piątek, 18 marca 2016, godz. 20.00, zjazdy pod ziemię od 19.00

Kopalnia Guido, 3-go Maja 93, Zabrze

Bilety: 35 zł / os.

 

Nie, nie zmieniamy koloru wieży szybowej. Łączymy tradycje! 18 marca świętujemy Dzień Św. Patryka. Celtyckie granie na najwyższym poziomie, zielone trunki, koniczyna i taniec! Przygotujcie się na moc zielonych wrażeń w najbardziej niekonwencjonalnej scenerii w Europie!

 

dzienpatrykapion1 01 

 

Dzień Św. Patryka 320 metrów pod ziemią:

 

21:00 - Koncert Shannon - Premiera albumu Crowded Head

 

okladka shannon

shannon


Shannon to zespół, którego miłośnikom irlandzkich dźwięków przedstawiać nie trzeba. Od momentu powstania grupa wielokrotnie zmieniała swoja postać, by na początku tysiąclecia uplasować się na stałe w czołówce profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.

 

Ponad 20 lat na scenie!

 

Shannon został założony w 1994 roku w Olsztynie. Wraz z formacją ELPHIN od 2002 roku artyści współtworzyli 'Dublin Dancers' - jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w Polsce. Na przestrzeni lat zespół wydał 8 albumów i stworzył muzykę do filmu “1409. Afera na zamku Bartenstein”. Dwudziestolecie pracy artystycznej Shannon stało się pretekstem do stworzenia wyjątkowego projektu muzycznego o nazwie Celtic Rivers Orchestra, zorkiestrowanego przez legendę polskiego jazzu - Zbigniewa Namysłowskiego. W ostatnim czasie na zaproszenie Grzegorza Turnaua muzycy Shannon współtworzyli muzykę do multimedialnego spektaklu “Podróże Guliwera” wystawianego w Teatrze Polskim w Warszawie. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień - m.in. za cało kształt pracy artystycznej czy w uznaniu za zasługi na rzecz kultury regionu warmińsko-mazurskiego.

 

Oto co pisze o sobie sam zespół: “Zawsze byliśmy niezależną grupą pasjonatów muzyki folkowej, niezakontraktowaną w żadnej wytwórni płytowej, niepodążającą za komercyjnymi trendami, tylko walczącą o rozwój muzyczny i swoje miejsce na rynku muzyków offowych”.

20:15 – koncert zespołu The Blackbird

blackbird logo

 

Blackbird to gliwicki zespół łączący w sobie bardzo różne stylistyki - od bluesa, aż po metal. Ich muzyka stała się wypadkową wszystkiego, czego słuchają i grali wcześniej. Sami nazywają to Heavy Rockiem, a ich kawałki są bardzo zróżnicowane. Mimo tego, że zespół istnieje od początku 2015 roku, ich doświadczenie i ogrom pomysłów na muzykę sprawiło, że autorski materiał powstał bardzo szybko.

guido 49


W tym dniu zielone napoje rozlewamy w podziemnych komorach do 2 w nocy!

 

STK 1380UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod nr. (32) 271 40 77.

 

ZAPRASZAMY!

 

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.