Mamy przyjemność zaprosić do udziału w projekcie Górnicze Miasto Dzieci, realizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy współpracy z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach.

gmd 2015 plakat

 

Zabawa organizowana jest w dniach 13 – 17 lipca 2015 w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Górnicze Miasto Dzieci to pięć dni ciężkiej pracy i jednocześnie znakomitej zabawy. W trakcie projektu dzieci będą uczestniczyć w szeregu warsztatów zawodowych oraz zajęciach animacyjno-artystycznych. Przewidziany jest również czas na posiłek. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat pochodzących ze środowisk o utrudnionym dostępie do kultury.

Udział w zajęciach o charakterze edukacyjno-animacyjnym przyczynią się do wytworzenia u młodych ludzi świadomości własnej tożsamości kulturowej m.in. poprzez objęcie wspólnym motywem wszystkich warsztatów, które nawiązywać będą do dawnych i współczesnych zawodów związanych górnictwem, szeroko pojętą kulturą górniczą i działalnością Muzeum Górnictwa Węglowego.

Z hajerem na szychta Z hajerem na szychta

Program ma również na celu stworzenie symulacji dorosłego życia, stąd dzieci poznają mechanizmy funkcjonowania w dorosłym świecie. W ramach Górniczego Miasta Dzieci będą funkcjonowały struktury charakterystyczne dla miasta jak np. Rada Miasta, bank, obieg pieniędzy.

Czas trwania akcji to poniedziałek – piątek 13-17 lipca 2015, godz. 9.00-15.00. Miesjce: Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, Hostel Guido ul. 3 Maja 93a, Muzeum Górnictwa Węglowego ul. 3 Maja 19, Sztolnia Królowa Luiza ul. Wolności 410, Zabrze.
 

Aby projekt został zrealizowany niezbędna jest pomoc wolontariuszy.

Do zakresu obowiązków wolontariusza będzie należało:
• opieka nad powierzoną grupą „dzieci – pracowników" w ciągu trwania całego projektu.
• wsparcie w realizacji warsztatów zawodowych oraz zajęć animacyjno-artystycznych,
• obsługa wskazanego stanowiska zajęć
• inne uzgodnione zadania zlecone przez zamawiającego, związane z realizacją projektu.

Inne wymagania:
• predyspozycje do pracy z dziećmi w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)
• doświadczenie w realizacji podobnych zadań mile widziane
• dyspozycyjność, kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów

Wymagane dokumenty:
• CV

Forma zatrudnienia: Wolontariat na podstawie podpisanego porozumienia o współpracy.
Po zakończeniu realizacji zadań wystawiamy zaświadczenie oraz (na życzenie) opinię o współpracy z wolontariuszem. Po uzyskaniu wyróżniającej opinii wolontariusze mogą skorzystać z preferencji podczas najbliższego naboru na przewodników w Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza (pominięcie etapu preselekcji zgłoszeń – bezpośrednia zaproszenie do rozmowy kwalifikacyjnej)

Aplikacje należy składać w terminie do 30 czerwca 2015, godz. 12:00.

Na adres: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, ul. Jodłowa 59, 41-800 Zabrze lub w formie elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – tytuł wiadomości: Górnicze Miasto Dzieci

Dodatkowe informacje:
• prosimy powoływać się w składanej dokumentacji na podany numer naboru,
• o uwzględnieniu aplikacji w procesie rekrutacji decyduje data wpływu CV,
• kandydaci spełniający wymagania zostaną powiadomieni telefonicznie o szczegółowym terminie rozmowy kwalifikacyjnej (rozmowy odbędą się w dniach 29-30 czerwca 2015),
• informacje o wynikach naboru zostaną przekazane kandydatom drogą elektroniczną.
• prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji niniejszego procesu rekrutacji, a także późniejszych rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. 2002 Nr 101 poz. 926 ze zmianami".

Zapraszamy do udziału!

 

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.