Zbliża się koniec świata... nudnych biegów! Nadciąga Runmageddon na Śląsku! 27 czerwca biegamy po hałdzie KWK Makoszowy!

m runmageddon plakat a2 v3-01

Organizatorzy morderczego biegu z przeszkodami zawitają do Zabrza w celu zorganizowania edycji biegu na hałdach kopalnianych KWK Makoszowy. Impreza odbędzie się 27 czerwca 2015 i na zawodników czekać będzie 12 km trasy z ponad 50 przeszkodami, a wszystko w unikalnej industrialnej scenerii.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Kopalnia Guido i Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza.  

Podobnie jak w pozostałych imprezach Runmageddonu, uczestnicy będą musieli przeskakiwać przez ściany, wspinać się na przeszkody drewniane i linowe, czołgać się pod zasiekami a także brnąć przez błoto i wodę. Celem jest nietypowy, ekstremalny wysiłek ale i dobra zabawa, a wszystko w scenerii industrialnej.

STREFA KIBICA

Serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik od godz. 9.00 do 17.00 do Strefy Kibica na terenie Walki Makoszowy (Zabrze, ul. Jaskółcza 40).

Przez cały dzień będzie można śledzić poczynania zawodników na telebimie, a na dzieci czekają darmowe atrakcje - dmuchańce i wodny tor do skimboardu oraz okazja do wystartowania w Mini-Runmageddonie!

MINI-RUNMAGEDDON SILESIA

Daj swojemu dziecku się wyszaleć na torze przeszkód podczas Mini-Runmageddonu! Gwarantowany ubaw po pachy i szeroki uśmiech - na dzieci czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód!

Dzieci startują w dwóch kategoriach wiekowych 4-6 i 7-10 lat, godziny startów dla grupy:

10:15 i 12:15 dla najmłodszych, oraz 11:15 i 13:15 dla dzieci starszych

Należy stawić się z dzieckiem w Biurze Zawodów na 45 minut przed startem, aby podpisać oświadczenie.
Zapisać przez stronę powinien się rodzic/opiekun, ale oczywiście startuje dziecko. Zapisy na www.runmageddon.pl.

Koszt: 25 złotych podczas zapisu online (35zł gdy zapisujemy dziecko na miejscu)

runmageddon silesia 4

Runmageddon promowany jest pod hasłem „Koniec świata... nudnych biegów!" i pozwala zmierzyć się w równorzędnej walce biegaczom, triathlonistom, crossfitowcom czy amatorom sportów walki. Jednak to nie wyczynowi sportowcy stanowią o spektakularności wydarzenia. Większość uczestników Runmageddonu to poszukiwacze mocnych wrażeń, niekoniecznie związani ze sportem, bardziej chcący przeżyć coś wyjątkowego.

Więcej informacji o wydarzeniu i zapisy są dostępne na stronie www.runmageddon.pl

O Runmageddon (www.runmageddon.pl)

 

runmageddon silesia 11

runmageddon silesia 17

Runmageddon to kolejny cykl imprez działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Tym razem Runmagedddon w wersji Classic (12km / 50+ przeszkód) zabiera Was na tereny kopalni KWK Makoszowy! Hałdy kopalniane oraz ponad 50 przeszkód gwarantują niezapomniane wrażenia, które będzie wspominać do końca życia!

Czy są odważni???

 Termin: Sobota, 27.06.2015 r

Przewidujemy co najmniej 10 serii, start pierwszej o 9.00, a następne wyruszają co pół godziny.

Miejsce biegu: Hałdy kopalniane KWK Makoszowy

Start imprezy, strefa kibica, piknik: Walka Makoszowy, ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Zapisy, więcej informacji i cennik na stronie www.runmageddon.pl.

Partnerzy wydarzenia:

loga guido skuteczni jasnetlo 24

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.