Kiedy: 29 kwietnia 2017, godz. 9.00-18.00. Wstęp: 1 zł

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych impreza Otwarcia Sezonu w Parku 12C została przesunięta na 29 kwietnia. Czekają tu na najmłodszych śruba Archimedesa, wiatrak amerykański, kamienny labirynt i atrakcje przygotowane specjalnie na ten dzień: ekologiczne warsztaty i wycieczki połączone z wykładami. Tego samego dnia swoje bramy otworzy także Park Techniki Wojskowej. Zapraszamy!

 otwarcie parku 12c kopalnia królowa luiza

 

 

Plenerowa, edukacyjno - rekreacyjna wystawa "Park 12C" to naziemna część kompleksu Sztolni Królowa Luiza. Park stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w nieszablonowy sposób poznać zagadnienia związane z czterema żywiołami i energią alternatywną. W parku na gości czeka m.in.: camera obscura, śruba Archimedesa, wiatrak amerykański, kamienny labirynt, Mini Bajtel Gruba i szereg innych atrakcji. Ta część Sztolni powstała przede wszystkim z myślą o rodzinach z dziećmi. To nie wszystko, 29 kwietnia odbędzie się także otwarcie sezonu w sąsiednim Parku Techniki Wojskowej. Każdy miłośnik militariów znajdzie tu coś dla siebie.

 

W programie imprezy:

- zabawa "Nie wyrzucaj-wykorzystaj" podczas których dzieci dowiedzą się jak dać niepotrzebnym z pozoru przedmiotom drugie życie

- aktywne zajęcia podczas których uczestnicy poprzez zabawę poznają zasady segregacji śmieci

- eko zajęcia manualne w ramach których dzieci nauczą się jak zrobić m. in. ozdoby z butelek plastikowych i zabawki z korków do wina oraz zasadzą kwiaty w nietypowych doniczkach

- papierowy recykling

- recyklingowy plac zabaw

- specjalne wycieczki do Geostrefy połączone z 30-minutowym wykładem pt. „MINECRAFT – grą się zachwycamy, a na górnictwo narzekamy…czyli o złożach, surowcach oraz ich wydobyciu i wykorzystaniu w świecie realnym”. Specjalnie zwiedzanie odbędzie się o godz. 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 i 15.30. Można już rezerwować miejsca (atrakcja dodatkowo płatna - 27 zł).

- bezpłatna, interaktywna grę na Androida "Złoto Skarbnika", z którą odnajdziesz ukryte w parku skarby. Instrukcja uruchomienia gry.

- zwiedzanie podziemi Kopalni Królowa Luiza. Tu młodzi górnicy mogą poznać realia pracy w przodku górniczym, elementy stroju górniczego, śląskie legendy i górnicze narzędzia. Na podziemne zwiedzanie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 32 271 40 77 (atrakcja dodatkowo płatna).

- odwiedziny w Parku Techniki Wojskowej, gdzie wśród eksponatów można zobaczyć pojazdy gąsienicowe, wyrzutnie rakiet, a nawet czołgi T-34 i T-72, wykorzystywane w Wojsku Polskim w XX wieku

- warsztaty "O drodze śmieci"

 

Zapraszamy!

 

Kiedy: sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 9.00-18:00

Gdzie: Sztolnia Królowa Luiza - Park 12C, ul. Sienkiewicza 43 (wjazd od ulicy Mochnackiego)

Wstęp: 1 zł

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i jego obiekty: Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są współfinansowane ze środków Miasta Zabrze i Samorządu Województwa Śląskiego.