Kopalnia Guido to miejsce niepowtarzalne na skalę Europy. Perła śląskiego Szlaku Zabytków Techniki łączy w sobie walory dziedzictwa kultury przemysłowej z nowoczesnością, proponując niesamowite doświadczenia gościom już od samego nadszybia kopalni. Industrialna przestrzeń pobudza wyobraźnię do realizacji najbardziej niekonwencjonalnych przedsięwzięć i wydarzeń.

Proponujemy Państwu organizację konferencji, eventów, szkoleń, kongresów, bankietów, kolacji, imprez motywacyjnych, integracyjnych, okolicznościowych, oraz wesel. Wszystko w wyjątkowej scenerii prawdziwej kopalni.

.

Korzyści dla Państwa firmy:

  • - niekonwencjonalna forma działań marketingowych;
  • - indywidualne dostosowanie oferty do wymogów Państwa firmy;
  • - wzmożone działania wizerunkowe;
  • - prestiż;
  • - wyjątkowy, niepowtarzalny klimat spotkania;
  • - integracja pracowników i kadry zarządzającej, co skutkuje lepszą atmosferą, wzrostem wzajemnego zaufania wśród pracowników, większym zaangażowaniem w sprawy Firmy, zgraniem zespołów zadaniowych – efekty widoczne w codziennej pracy.

Atrakcje odbywają się w zlokalizowanej 320 metrów pod ziemią Strefie K8, którą tworzą cztery komory: Komora Badawcza nr 8, w Hala Pomp, Komora Kompresorów oraz Warsztat Mechaniczny.

OFERTA KOMERCYJNA

 kopalnia guidookladka-01

Pobierz katalog z ofertą komercyjną

K8-m

Komora Badawcza nr 8 

Kiedyś 

Nazwa komory nawiązuje do działalności kopalni w latach 70 minionego wieku. Jej podziemia działały wtedy jako eksperymentalna kopalnia doświadczalna M-300, umożliwiając testowanie nowych maszyn górniczych oraz technik wydobywczych.

Dzisiaj
Kameralne oświetlenie i znakomite warunki akustyczne perfekcyjnie spełniają wymagania zarówno sali koncertowej jak i podziemnego teatru. Komora wyposażona jest w bar, szatnię, zaplecze oraz rozsuwaną trybunę na górnej antresoli, która liczy 88 miejsc siedzących. Niebanalna przestrzeń do realizacji najbardziej awangardowych wydarzeń i eventów.

 

 k8260315

Hala Pomp 

Kiedyś
Pierwotną funkcją Hali Pomp była ochrona kopalni przed zalaniem przez wody podziemne. Potężne pompy tłoczyły na powierzchnię hektolitry wody, co pozwalało górnikom na prowadzenie wydobycia. Hala Pomp wybudowana w II połowie XIX wieku, do dziś charakteryzuje się oryginalną architekturą, wizualnie stanowiąc wyróżniający przykład estetycznej zabudowy.

Dzisiaj
Hala Pomp to najniżej położony pub pod ziemią w Europie. To wyjątkowe miejsce spotkań oraz bogato wyposażony bar o najbardziej charakterystycznym klimacie w tej części świata. Największym jego walorem jednak jest lokalizacja. Unikatowy klimat gwarantuje także surowy kopalniany wystrój, zachowany dzięki ceglanemu stropowi i ociosom, odsłoniętym w trakcie rewitalizacji.

kompresory RGB 005

Komora Kompresorów 

Kiedyś
Komora z obudową murowaną wydrążona w pierwszej połowie XX wieku. Znajdowały się w niej potężne maszyny górnicze: kompresor z 1914 roku produkcji niemieckiej oraz sprężarka powietrzna z 1965 roku produkcji polskiej, które do dziś mieszczą się w komorze. Sprężone powietrze zasilało maszyny górnicze, które umożliwiały prace na tej głębokości.

Dzisiaj 
Dzięki zachowanym maszynom górniczym komora utrzymuje
status najbardziej industrialnej sali bankietowej w kopalni.
Elementami potęgującymi klimat miejsca są wysuwane wprost z ociosu stalowe ławy oraz dziesiątki górniczych lamp żarowych. Sala zaopatrzona jest w rozbudowane zaplecze gastronomiczne.

 

warsztat RGB 003

Warsztat Mechaniczny

Kiedyś
Podziemna komora wykuta w litej skale piaskowej służyła górnikom jako pracownia. W tym podziemnym warsztacie naprawiano wagony i maszyny górnicze, dzięki czemu zakład mógł zachować ciągłość pracy.

Dzisiaj
Multimedialne serce kopalni zaopatrzone w audiowizualny sprzęt o najwyższych parametrach. Komora dostosowana do organizacji seansów kinowych, spotkań branżowych bądź konferencji z elementami bankietu. Ściany komory zachowały swoją surową formę, a elementy z blachy kortenowskiej, materiału naturalnie pokrywającego się cienką warstwą rdzy, wzbogacają jej oryginalny wygląd

 

baner2


Kontakt

Koordynator zespołu ds. organizacji imprez
Anna Langdon
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 506-101-481
tel: 32 6303091 wew. 2125

Specjalista ds. sprzedaży i organizacji imprez
Kamila Piwowarska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 32 630 30 91 wew.2129

Specjalista ds. marketingu
Karolina Górczyńska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 32 6303091 wew. 2141

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.